ForumPortaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» saaaaaaaaa
 - Portali Icon_minitimeSun May 10, 2009 10:22 am nga Getooa-R

» Njohja e rreziqeve nga kanceri i gjirit
 - Portali Icon_minitimeTue Apr 28, 2009 7:55 pm nga Arianit

» General Motors shuan modelin Ponitac
 - Portali Icon_minitimeTue Apr 28, 2009 7:52 pm nga Arianit

» Samsung me Android
 - Portali Icon_minitimeTue Apr 28, 2009 7:49 pm nga Arianit

» Paraqitet disku optik prej 500 GB
 - Portali Icon_minitimeTue Apr 28, 2009 7:46 pm nga Arianit

» Flo rida feat keisha -right down
 - Portali Icon_minitimeSun Apr 26, 2009 10:49 am nga Getooa-R

» Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda
 - Portali Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 6:02 pm nga Arianit

» SEAT prodhon Audi Q3
 - Portali Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:51 pm nga Arianit

» Vjen celulari rezistues ndaj ujit me energji solare
 - Portali Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:49 pm nga Arianit

General Motors shuan modelin Ponitac
 - Portali Icon_minitimeTue Apr 28, 2009 7:52 pm nga Arianit
 - Portali Pontiac1Gjiganti i përkulur amerikan i automjeteve General Motors ka ndërmarrë hapin e parë të ristrukturimit të vet. GM ka shuar modelin Pontiac pas 83 vitesh të ekzistimit të këtij brendi.
Një fat i ngjashëm, siç po qëndrojnë hesapet, i pret edhe Saab, Saturn e Hummer, duke marrë parasysh se prodhuesi amerikan nuk po arrin të gjej …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Samsung me Android
 - Portali Icon_minitimeTue Apr 28, 2009 7:49 pm nga Arianit
 - Portali F.0428110509147_mSamsung edhe zyrtarisht ka paralajmëruar I7500 – celularin e parë të vet të bazuar në sistemin operativ Android të kompanisë Google.
Telefoni do të ketë dimensione prej 115 x 56 x 11.9 milimetrash, ekran 3.2 inçësh AMOLED me rezolucion prej 320 x 480 pikselash derisa fotoaparati do të jetë prej pesë megapikselash me …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Paraqitet disku optik prej 500 GB
 - Portali Icon_minitimeTue Apr 28, 2009 7:46 pm nga Arianit
 - Portali F.0428124404818_mKompania "General Electric" ka paraqitur diskun optik me kapacitet prej 500 gigabajt, respektivisht 100 DVD disqe.
Disku mikroholografik është i të njëjtës madhësi sikur disqet ekzistuese DVD, derisa ai është i dedikuar për arkivimin e të dhënave. "General Electric" beson se edhe përdoruesit e rëndomtë do …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda
 - Portali Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 6:02 pm nga Arianit
 - Portali F.0424110544875_mVolkswagen ka njoftuar se në vitin 2011 do të fillojë me prodhimin e automjetit të ri të vogël për qytet, e për ndërtimin e tij janë zgjedhur fabrikat në Sllovaki.
Volkswagen në prodhimin e modelit të ri ka investuar 308 milionë euro dhe planifikon hapjen e rreth 1.500 vendeve të reja të punës. Fabrikat ekzistuese në …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
SEAT prodhon Audi Q3
 - Portali Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:51 pm nga Arianit
 - Portali F.0424120746749_mModeli i ri sportiv në gamën Q3 të prodhuesit Audi do të paraqitet në vitin 2011. Audi ditë më parë ka konfirmuar zyrtarisht se prodhimi i këtij modeli do të zhvendoset në fabrikat e Seatit në Martorell, në Spanjë, për t’u ruajtur 1.200 vende pune të punësuarve të atjeshëm.
Në kompani për një kohë kanë shikuar …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Vjen celulari rezistues ndaj ujit me energji solare
 - Portali Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:49 pm nga Arianit
 - Portali F.0424131320201_mOperatori i dytë më i madh i telefonisë mobile në Japoni, KDDI au, e ka zbuluar modelin e vet të parë veror të celularit i cili do të bëj revolucion në treg.
Në fakt, kompania KDDI au në bashkëpunim me atë Sharp këtë verë do të paraqes celularin e vet rezistues ndaj ujit, bateria e të cilit do të mbushet me anë të …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Samsung - dy herë më shumë laptopë
 - Portali Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:47 pm nga Arianit
 - Portali F.0424132014380_mSamsung për këtë vit ka paralajmëruar shitje prej së paku dy herë e gjysmë më mirë të laptopëve se sa ka qenë në vitin 2008. Në tregun botëror planifikon të shes gjithsej pesë milionë laptopë.
Gjatë vitit 2008, Samsung në përgjithësi ka shitur dy milionë laptopë me të cilën gjë në listën e prodhuesve ka arritur …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
KHG rrëzon faqen e Nemanja Vidiqit
 - Portali Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:45 pm nga Arianit
 - Portali F.0424153453775_mFaqja zyrtare e internetit të futbollistit serb të ekipit anglez, Manchester United, është bërë shënjestër e hakerëve të “Kosova Hackers Group”.
"KHG" përveç sloganeve me mbishkrimin "United States of Albania" në ueb-faqen e Vidiqit ka lënë edhe porosinë "Liverpool Champion" dhe “Viva …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Toshiba netbook NB200 Për tregun evropian
 - Portali Icon_minitimeThu Apr 23, 2009 5:33 pm nga Arianit
 - Portali F.0423114843112_mNetbooku NB200 i kompanisë Toshiba i dedikuar për tregun evropian sjell me vete ekranin me diagonale prej dhjetë inçësh, procesorin Atom N280 dhe baterinë prej nëntë orësh punë.
Rezolucionin të cilin ekrani i integruar LED me ndriçim të prapavijës shfaq është 1.024 x 600 piksela, derisa për procesor do të mund të zgjidhet …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Statistikat
Forumi ka 22 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri OIK0MIO

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 296 artikuj v 280 temat
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 135 më Tue Aug 13, 2019 8:22 am
Sondazh
A po ju pelqen templema e re
Po
 - Portali Vote_lcap50% - Portali Vote_rcap
 50% [ 1 ]
Jo
 - Portali Vote_lcap0% - Portali Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Kthe ate qe ka qen
 - Portali Vote_lcap50% - Portali Vote_rcap
 50% [ 1 ]
Totali i votave : 2