Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumPortaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 SEAT prodhon Audi Q3

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit


Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

SEAT prodhon Audi Q3 Empty
MesazhTitulli: SEAT prodhon Audi Q3   SEAT prodhon Audi Q3 Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:51 pm

SEAT prodhon Audi Q3 F.0424120746749_mModeli i ri sportiv në gamën Q3 të prodhuesit Audi do të paraqitet në vitin 2011. Audi ditë më parë ka konfirmuar zyrtarisht se prodhimi i këtij modeli do të zhvendoset në fabrikat e Seatit në Martorell, në Spanjë, për t’u ruajtur 1.200 vende pune të punësuarve të atjeshëm.
Në kompani për një kohë kanë shikuar mundësinë e prodhimit të këtij modeli në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por kriza aktuale ekonomike është shkak pse kjo nuk ka ndodhur.

Audi është një prej kompanive të rralla e cila është duke bërë afarizëm me profit përkundër turbulencave të theksuara në tregun e automjeteve, derisa në Seat janë më shumë më se të kënaqur me këtë hap dhe vazhdimin e bashkëpunimit me brendin e njohur botëror.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SEAT prodhon Audi Q3
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ks-forum Centre :: Portal-
Kërce tek: