Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumPortaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit


Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda Empty
MesazhTitulli: Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda   Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 6:02 pm

Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda F.0424110544875_mVolkswagen ka njoftuar se në vitin 2011 do të fillojë me prodhimin e automjetit të ri të vogël për qytet, e për ndërtimin e tij janë zgjedhur fabrikat në Sllovaki.
Volkswagen në prodhimin e modelit të ri ka investuar 308 milionë euro dhe planifikon hapjen e rreth 1.500 vendeve të reja të punës. Fabrikat ekzistuese në Devinska Nova Ves afër Bratislavës do të ishin në gjendje që në baza vjetore të prodhojnë deri në 400.000 automjete.

Volkswagen në këtë fabrikë ndërton edhe Audi Q7, Porsche Cayenne, Skoda Octavia e Volkswagen Touareg. Aktualisht fabrika punëson 8.000 njerëz.

Edhe pse VW këtë nuk e ka vërtetuar zyrtarisht, pritet që gjenerata e re e përmendur e automjetit të vogël për qytet do të jetë e bazuar në konceptin Up!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Automjeti i ri i vogël për VW, Seat e Skoda
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SEAT prodhon Audi Q3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ks-forum Centre :: Portal-
Kërce tek: