Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumPortaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Vjen celulari rezistues ndaj ujit me energji solare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit


Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

Vjen celulari rezistues ndaj ujit me energji solare Empty
MesazhTitulli: Vjen celulari rezistues ndaj ujit me energji solare   Vjen celulari rezistues ndaj ujit me energji solare Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:49 pm

Vjen celulari rezistues ndaj ujit me energji solare F.0424131320201_mOperatori i dytë më i madh i telefonisë mobile në Japoni, KDDI au, e ka zbuluar modelin e vet të parë veror të celularit i cili do të bëj revolucion në treg.
Në fakt, kompania KDDI au në bashkëpunim me atë Sharp këtë verë do të paraqes celularin e vet rezistues ndaj ujit, bateria e të cilit do të mbushet me anë të energjisë solare.

Bateria e këtij telefoni do të jetë e plotë vetëm pas dhjetë minutash të ekspozimit në dritën e diellit, derisa specifikat tjera si dhe emërtimi nuk janë bërë të njohura.

Lajmi më së shumti i ka gëzuar aktivistët për mbrojtjen e mjedisit të cilët për nj kohë të gjatë tërheqin vërejtjen për materiet e dëmshme të baterive të hedhura të celularëve të cilat ndotin mjedisin.

Celulari i ri në tregun japonez vjen në muajin qershor, derisa plane për zgjerimin e tregut tani për tani nuk ka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vjen celulari rezistues ndaj ujit me energji solare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adebayor vjen te Milan nëse largohet Kaka
» NBA : Lakers shënojnë edhe fitoren e dytë ndaj Jazz

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ks-forum Centre :: Portal-
Kërce tek: