ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tokë e përgjakur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Getooa-R
Admin
avatar

Numri i postimeve : 99
Join date : 11/04/2009

MesazhTitulli: Tokë e përgjakur   Tue Apr 14, 2009 8:03 pmRexhisor: Kristaq Mitro
Ibrahim Muçaj
Skenari: Kiço Blushi
Teodor Laço
Interpretojne: Perika Gjezi
Niko Kanxheri
Pandi Raidhi
Kadri Roshi
Margarita Xhepa
Përmbajtja e filmit: Ngjarjet zhvillohen në tre kohë të ndryshme. Në fillim vritet Miti babai i Gjergjit të vogël në mbrojtje të tokës që arrin ta marrë beu. Pastaj bëhet protagonist Gjergji që ndeshet në mullirin e fshatit me forcat italiane ku vritet edhe beu edhe mullisi i fshatit. Në pjesën e tretë tregohet për reformën agrare dhe kthimin e tokës te djali i Mitit Gjergji.

Viti i Lansimit: (1976)
Lloji i fajllit: Avi

Code:

http://www.megaupload.com/?d=DXE8UMGU

Code:

http://www.megaupload.com/?d=VZNP1VYL


Fjalëkalimi: ayih.org
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ks-forum.albanianforum.net
 
Tokë e përgjakur
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fatmir Terziu:HISTORIA E TOKËS DHE FATI I NJERIUT MA NGACMON DETYRIMIN KRIJUES...!
» Skënder Buçpapaj:ATJE GJAKU I SHQIPTARIT RA NË TOKË ME MBI PËRSËRI
» Selvije Bajrami:Bandat në luftë për tokën 20 milionëshe
» ISIS djeg të gjallë në kafaze 17 ushtarë kurdë (FOTO/VIDEO)
» Lezhë, vret vëllanë për tokën, arrestohet 47-vjeçari

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Albanian Movies-
Kërce tek: