ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Samsung - dy herë më shumë laptopë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

MesazhTitulli: Samsung - dy herë më shumë laptopë   Fri Apr 24, 2009 5:47 pm

Samsung për këtë vit ka paralajmëruar shitje prej së paku dy herë e gjysmë më mirë të laptopëve se sa ka qenë në vitin 2008. Në tregun botëror planifikon të shes gjithsej pesë milionë laptopë.
Gjatë vitit 2008, Samsung në përgjithësi ka shitur dy milionë laptopë me të cilën gjë në listën e prodhuesve ka arritur të zë vendin e dhjetë. Nëse përmbushen parashikimet e bëra, Samsung në atë listë do të mund të ngjitej në vendin e shtatë.

Në tregun e netbookëve, prodhuesi korean deri në fund të vitit shpreson të rris pjesëmarrjen e vet nga 5% sa janë tani në 15%
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Samsung - dy herë më shumë laptopë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nëse Agim Ramadani, Sali Çekaj... nuk janë heronj, atëherë kush janë?
» Qendrat islame në Gjermani ishin bartëse të shumë organizimeve kombëtare
» Krajka: Kënga e Vaçe Zelës që u këndua vetëm një herë
» Anë të mira dhe më shumë pasoja negative
» Kallashi tregon se kush e ka bërë të famshme dhe sa herë brenda ditës bën seks (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ks-forum Centre :: Portal-
Kërce tek: