ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Sampdoria në finale të Coppa Italia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

Sampdoria në finale të Coppa Italia Empty
MesazhTitulli: Sampdoria në finale të Coppa Italia   Sampdoria në finale të Coppa Italia Icon_minitimeFri Apr 24, 2009 5:41 pm

Sampdoria në finale të Coppa Italia Sportisot Kampioni i Serie A, Inter , ka shënuar fitore minimale në ndeshjen kthyese të Kupës së Italisë kundër Sampdorias, për t’u eliminuar nga gara.
Takimi i zhvilluar të enjten mbrëma në Giuseppe Meazza, i vlefshëm për Coppa Italia, ndërmjet Interit dhe Sampdorias, ka përfunduar me fitoren e Nerazzurëve me rezultat prej 1-0 . Të vetmin gol në ndeshje e shënoi Zlatan Ibrahimovic (27’), por ky nuk u kreu punë kampionëve për të vazhduar tutje. Takimi i parë i zhvilluar në Luigi Ferraris kishte përfunduar me rezultat prej 3-0 në favor të skuadrës gjenovase, e cila me rezultat të përgjithshëm prej 3-1 kualifikohet në finale të Kupës, ku do të përballet me Lazion.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sampdoria në finale të Coppa Italia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Sport-
Kërce tek: