ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toshiba netbook NB200 Për tregun evropian

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

MesazhTitulli: Toshiba netbook NB200 Për tregun evropian   Thu Apr 23, 2009 5:33 pm

Netbooku NB200 i kompanisë Toshiba i dedikuar për tregun evropian sjell me vete ekranin me diagonale prej dhjetë inçësh, procesorin Atom N280 dhe baterinë prej nëntë orësh punë.
Rezolucionin të cilin ekrani i integruar LED me ndriçim të prapavijës shfaq është 1.024 x 600 piksela, derisa për procesor do të mund të zgjidhet në mes të 1.6 GHz Atom N270 nga Intel ose 1.66 GHz N280 po ashtu nga Intel.

Disku vjen me kapacitet prej 160 GB, grafika e integruar është GMA 950, derisa në përzgjidhje është edhe bateria me 3 apo 6 qelia për katër, respektivisht nëntë orë autonomi pune.

Toshiba NB200 do të vjen me katër ngjyra – të bardhë, të zezë, rozë dhe të hirtë.

Në tregun e Evropës ky netbook do të vjen muajin e ardhshëm me çmim bukur të arsyeshëm prej 350 eurosh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Toshiba netbook NB200 Për tregun evropian
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ks-forum Centre :: Portal-
Kërce tek: