ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Facebook ia shpëton jetën një tinejxheri britanik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

Facebook ia  shpëton jetën një tinejxheri britanik Empty
MesazhTitulli: Facebook ia shpëton jetën një tinejxheri britanik   Facebook ia  shpëton jetën një tinejxheri britanik Icon_minitimeThu Apr 23, 2009 3:34 pm

Facebook ia  shpëton jetën një tinejxheri britanik FtyrlibriNjë i ri britanik që kishte kaluar në mbidozë nga përdorimi i drogës është shpëtuar, pasi që vajza amerikane me të cilën po bisedonte online në Facebook, ngriti alarmin. 16 – vjecari nga Oxfordshire i kishte dërguar një mesazh privat vajzës nga Maryland në të cilin i kishte thënë se do të bënte vetëvrasje. Edhe pse ajo nuk e dinte se ku jetonte, thirrjet nëpërmjet Shtëpisë së Bardhë dhe Ambasadës amerikane në Washington, i mundësuan policisë locale që t’i shpëtonin jetën djalit. Ai u shërua krejtësisht pas trajimit në spital. Besohet se djali ishte duke përdorur Facebook-un të mërkurën vonë, kur edhe i dërgoi mesazh mikes së tij amerikane në të cilën i tha se do ta lëndonte veten. Ajo i tregoi nënës së saj, e cila e thirri policinë. Policia lajmëroi një “agjent special” në Shtëpinë e Bardhë, Ambasadën Britanike në Washington dhe përfundimisht policinë në Abigdon. Stafi që po merrej me rastin, i lokalizoi 8 shtëpi ku mund të gjendej djaloshi, dhe e lokalizoi në të katërtën. Ai kishte kaluar në mbidozë, nga përdorimi i drogës, por nuk i kishte humbur krejt ndjenjat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Facebook ia shpëton jetën një tinejxheri britanik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ks-forum Centre :: Portal-
Kërce tek: