ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Barcelona i mban ligjëratë Sevillas

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

Barcelona i mban ligjëratë Sevillas Empty
MesazhTitulli: Barcelona i mban ligjëratë Sevillas   Barcelona i mban ligjëratë Sevillas Icon_minitimeThu Apr 23, 2009 3:05 pm

Barcelona i mban ligjëratë Sevillas N_f_c_barcelona_iniesta-41 Barcelona i ka dhënë leksion Sevillas në ndeshjen e radhës të ligës spanjolle duke e mposhtur me rezultat të thellë 4-0 në Camp Nou, për të rikthyer kështu edhe diferencën prej gjashtë pikësh ndaj Real Madridit.
Nga dy gola në secilën pjesë në derbin përballë Sevillas, kanë treguar edhe njëherë fuqinë dhe vendosmërinë e Barcelonës për të fituar titullin e këtij sezoni. Blaugranët patën afro 30 goditje në drejtim të golit, dhe afro 10 raste shënimi, katër nga të cilët përfunduan në rrjet.Andres Iniesta solli avantazhin për vendasin që në minutën e dytë të lojës, duke shënuar nga 18 metër largësi. Iniesta kontribuoi edhe në golin e tjetër të cilin e shënoi Samuel Eto’o në minutën e 17-të.Të zgjedhurit e trajnerit Pep Guardiola filluan mbarë edhe pjesën e dytë të ndeshjes. Pas një loje të mirë nga Iniesta, Henry dhe Eto'o, Xavi arriti në kohë për dërguar topin në rrjetë, tre minuta pas pauzës (48’).Në listën e golashënuesve u shënua edhe Thierry Henry, i cili vulosi rezultatin pas gjashtë minutash tjera, pas një topi të pranuar nga Iniesta (54’).Tre pikët e reja forcojnë Barcelonën në krye të tabelës me 81 pikë, derisa Real Madridi ndjek me 75 pikë. Pavarësisht humbjes, Sevilla vazhdon të mbajë pozitën e tretë me 57 pikë, por që tash kërcënohet seriozisht nga Valencia, që gjendet një pozitë më poshtë me 55 pikë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Barcelona i mban ligjëratë Sevillas
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Sport-
Kërce tek: