ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NBA : Lakers shënojnë edhe fitoren e dytë ndaj Jazz

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

MesazhTitulli: NBA : Lakers shënojnë edhe fitoren e dytë ndaj Jazz   Wed Apr 22, 2009 3:15 pm

Los Angeles Lakers dhe Portland Trail Blazers kanë shënuar fitore në ndeshjet e dyta të rundit të parë të play-offit në Konferencën Perëndimore, duke mposhtur Utah Jazz, respektivisht Houston Rockets.
Lakers kanë mposhtur për të dytën herë Utah Jazz, kësaj here me rezultat 119-109. Kobe Bryant shënoi 26 pikë dhe Pau Gasol 22 për Los Angeles.Deron Williams shënoi më të lartat në ndeshje, 35 për Utah, që do të jetë nikoqir në ndeshjen e tretë që zhvillohet të enjten.Portland ka mposhtur Houston Rockets me rezultat 107-103, për të barazuar serinë e ndeshjeve me 1-1. Brandon Ray shënoi 42 pikë dhe LaMarcus Aldridge 27 pikë dhe 12 kërcime për Blazers, derisa Aaron Brooks udhëhoqi tek Houston me 23 pikë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
NBA : Lakers shënojnë edhe fitoren e dytë ndaj Jazz
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skënderbeu edhe për se vdekuri po i tremb armiqtë!
» Urimet për Ditëlindjen time!
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretëreshë ilire, ajo mëkëmbësoi të shoqin, Agronin, në vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovës Mbretreshës sonë)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Sport-
Kërce tek: