Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumPortaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Getooa-R
Admin
Getooa-R


Numri i postimeve : 99
Join date : 11/04/2009

Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0 Empty
MesazhTitulli: Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0   Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0 Icon_minitimeWed Apr 22, 2009 2:33 pm

Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0 F.0422134843446_m

Pikërisht siç ju kemi paralajmëruar më herët, Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG), organizata e cila qëndron prapa zhvillimit të këtij transferimi të dhënave, ka publikuar të gjitha detajet.

Janë dy gjëra themelore të versionit të ri të Bluetooth, me emërtimin e plotë Bluetooth 3.0+High Speed: përmirësimi, respektivisht zvogëlimi i shpenzimi të energjisë së pajisjes e cila do të mbështesë bartje shumë më të shpejtë të dhënave në mesin e pajisjeve.

Më thjesht, Bluetooth 3.0 sikur edhe sot do të përdoret për lidhjen e dy pajisjeve përkatëse, mirëpo nëse të dyja pajisjet mbështesin lidhjen WiFi, atëherë bartja e të dhënave do të kryhet me anë të këtij protokolli.

Të gjitha pajisjet e vjetra do të mund të lidhen me ato të cilat do të paraqiten për Bluetooth 3.0, derisa produktet e para të këtij lloji i kanë paralajmëruar prodhuesit Atheros e Broadcom. Zgjidhjet e para komerciale të cilat do të punojnë në Bluetooth 3.0, sipas paralajmërimeve, mund t’i presim për rreth nëntë deri në 12 muaj. Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://ks-forum.albanianforum.net
 
Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zyrtare : Inter shfuqizon kontratën e Adrianos

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ks-forum Centre :: Portal-
Kërce tek: