ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 VIDEOFESTI MUZIKOR 2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

VIDEOFESTI MUZIKOR 2009 Empty
MesazhTitulli: VIDEOFESTI MUZIKOR 2009   VIDEOFESTI MUZIKOR 2009 Icon_minitimeTue Apr 21, 2009 4:06 pm

VIDEOFESTI MUZIKOR 2009 200409erolld_belegu_video_fest_08Vikendin që lamë pas është mbledhur juria e sivjetme e shpërblimeve videomuzikore “Video-festi muzikor 2009”, e cila edhe ka përzgjedhur të nominimet për këtë edicion. Nga gjithsej 120 videoklipe sa kanë konkurruar për këtë edicion të “Video-festit”, vetëm 34 prej tyre janë nominuar në 16 kategori, duke përfshirë edhe kategorinë e re për performancën më të mirë në videoklip. Ndryshe, këtë vit do të ndahet edhe çmimi i publikut. Në kategorinë kryesore, atë për “Videoklipin më të mirë të vitit”, juria ka nominuar videoklipet: “Larg dhe afër” nga Alban Skënderaj “Amaneti i Clownit” nga Troja, videoklipin “Nuk janë më” nga Elvana Gjata, si dhe videoklipin “A thu” të këngëtarit të ri Shpat Deda. Juria e sivjetme e “Videofestit muzikor” përbëhet nga Agon Myftari – regjisor, njëherësh kryetar jurie, Petrit Domi nga produksioni “Puntorët social”, Gëzim Avdiu nga produksioni “Pixles”, Granit Limani nga “Entermedia”, Jetmir Grezda nga “Pulla”, Astrit Idrizi nga RTV 21, Albba Morina nga Kohavisioni dhe Erleta Hoti nga RTK-ja. Edicioni i shtatë i “Videofestit muzikor” do të mbahet më 11 maj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
VIDEOFESTI MUZIKOR 2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: VIP-
Kërce tek: