ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Shëndeti riprodhues

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

Arianit

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

Shëndeti riprodhues Empty
MesazhTitulli: Shëndeti riprodhues   Shëndeti riprodhues Icon_minitimeTue Apr 21, 2009 4:00 pm

Shëndeti riprodhues është një gjendje e mirëqenies së plotë fizike mendore dhe sociale dhe jo vetëm mungesa e sëmundjes apo të qenit i pamundur në çështje që lidhen me sistemin riprodhues, funksionet dhe procesin e tij. Shëndeti riprodhues trajton proceset, funksionet dhe sistemin e riprodhimit në të gjitha stadet e jetës. Ai nënkupton që njerëzit janë të aftë të kenë një jetë të përgjegjshme, të kënaqshme dhe të sigurt seksuale dhe se ata kanë aftësinë për të riprodhuar dhe lirinë për të vendosur se kur dhe se sa shpesh ata e bëjnë një gjë të tillë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shëndeti riprodhues
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tema te ndryshme :: Lifestyle & Shëndetësi-
Kërce tek: