ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fergusoni mbron Berbatovin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arianit

avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 16/04/2009

MesazhTitulli: Fergusoni mbron Berbatovin   Tue Apr 21, 2009 3:45 pm

Sulmuesi bullgar, Dimitri Berbatov është gjendur në shënjestër të kritikave për humbjen e penalltisë në gjysmëfinalen e Kupës së Anglisë ndaj Everonit. Megjithatë, trajneri i "djajve të kuq", Aleks Ferguson është vënë në mbrojtje të tij "Gjithmonë do të ketë kritika, ngase kur dikush paguhet 30 milionë funte, atëherë së paku pritet që nga pika e bardhë të shënojë gol. Por, një gjë e tillë siç i ndodhi Berbatovit mund t'i ndodh cilido futbollist. Nuk do të shkatërrohet bota nëse humbet një penallti, apo një ndeshje", ka pohuar Ferguson, duke shtuar: "Berbatovi ishte shumë i zhgënjyer dhe i pikëlluar, ashtu si të gjithë futbollistët e tjerë, mirëpo nuk shoh asnjë arsye për çka Berbatovi do të duhej të largohej pas këtij edicioni. Nëse përjashtojmë mungesën në disa ndeshje dhe penalltinë e humbur, atëherë mendoj se Berbatovi ka bërë një punë solide në skuadër".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Fergusoni mbron Berbatovin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» I dënuari me vdekje mbron përsekutorin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Sport-
Kërce tek: