ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Disa risi nga laboratori i kompanisë Google

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Getooa-R
Admin
Getooa-R

Numri i postimeve : 99
Join date : 11/04/2009

Disa risi nga laboratori i kompanisë Google Empty
MesazhTitulli: Disa risi nga laboratori i kompanisë Google   Disa risi nga laboratori i kompanisë Google Icon_minitimeTue Apr 21, 2009 2:47 pm

Disa risi nga laboratori i kompanisë Google F.0421123522178_m

Tabori i gjigantit të internetit punon pareshtur në përmirësimin e shërbimeve të veta, e gjatë javës së kaluar publikut ia ka shfaqur dy risi interesante.

Risitë nga dega www.googlelabs.com e gjigantit vijnë me emërtimet Similar Images dhe Google News Timeline.

Similar Images u mundëson përdoruesve që pas shprehjes së vendosur në makinën e kërkimit të fotografive të klikojnë në lidhjen përkatëse dhe të shohin vetëm rezultatet e përmbajtjeve të njëjta.

Nëse përdoruesi shkruan në makinën e kërkimit shprehjen “Paris”, do të merr rezultate të ndryshme të cilat përfshijnë Parisin si qytet dhe fotografitë e të famshmes anoreksike Paris Hilton. Duke klikuar në lidhjen “Similar Images” nën fotografinë e caktuar arrihet deri tek rezultatet që lidhen vetëm me atë që është paraqitur në fotografinë e caktuar.

Risia tjetër vjen me emrin Gogle News Timeline, dhe bëhet fjalë për një aplikacion uebi i cili rezultatet e kërkimit i radhit në formë kronologjike, në periudhën kohore siç i përcakton vet përdoruesi.

www.googlelabs.com

_________________
Disa risi nga laboratori i kompanisë Google Ubda4374
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ks-forum.albanianforum.net
 
Disa risi nga laboratori i kompanisë Google
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ks-forum Centre :: Portal-
Kërce tek: