ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Vettel në Pole Position

Shko poshtë 
AutoriMesazh
zero-hack

zero-hack

Numri i postimeve : 67
Join date : 12/04/2009

Vettel në Pole Position Empty
MesazhTitulli: Vettel në Pole Position   Vettel në Pole Position Icon_minitimeSun Apr 19, 2009 11:37 am

Vettel në Pole Position F.0418154754605_m

Pole Position për Sebastian Vettel me Red Bull në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1.

Pole Position për Sebastian Vettel me Red Bull në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1.

Gjermani i skuadrës Red Bull ka regjistruar kohen më të shpejtë në provat zyrtare duke mposhtur mitin Brawn GP. Menjëherë pas tij me kohën e dytë më të shpejtë është renditur ish-kampioni i botës Fernando Alonso me Renault. Paraqitja e spanjollit i ka befasuar të gjithë.

Kohën e tretë më të shpejtë e regjistroi piloti tjetër i skuadrës Red Bull, Mark Webber duke lënë në vendin e katërt dhe të pestë Rubens Barrichellon dhe Jenson Buttonin.

Vazhdojnë problemet për dy skuadrat e mëdha si Ferrari e McLaren.

Kimi Raikkonen ishte i vetmi pilot për skuadrën nga Maranelo që mori pjesë në mini-sesionin e tretë dhe të fundit të provave zyrtare, por që nuk mundi të regjistrojë një kohë më të shpejtë se vendi i tetë, duke lënë prapa kampionin e botës ne fuqi, Leëis Hamilton vetëm në vendin e nëntë.

Gara e të dielës do të zhvillohet në orën 09:00
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vettel në Pole Position
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Sport-
Kërce tek: