ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Cesar: Buffon është më i mirë se unë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
zero-hack

zero-hack

Numri i postimeve : 67
Join date : 12/04/2009

Cesar: Buffon është më i mirë se unë Empty
MesazhTitulli: Cesar: Buffon është më i mirë se unë   Cesar: Buffon është më i mirë se unë Icon_minitimeSun Apr 19, 2009 11:36 am

Cesar: Buffon është më i mirë se unë F.0418155649112_m


ërkundër formës së shkëlqyer që ka treguar këtë sezon, portieri i Interit, Julio Cesar, është treguar modest duke thënë se homologu i tij te Juventusi, Gianluigi Buffon, është portier më i mirë se ai.

“Buffon vazhdon të mbetet njëri nga portierët më të mirë në botë. Unë ende nuk e kam arritur nivelin e tij”.

“Mendoj se ndërmjet meje, Buffonit, Casillasit, Cechut dhe Reainas, nuk ekzistojnë shumë dallime. Të gjithë ne pak a shumë jemi në nivel të njëjtë. Prandaj thjeshtë nuk mendoj se mund të veçohet njëri si portieri më i mirë në botë”, ka thënë braziliani për “La Stampa”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cesar: Buffon është më i mirë se unë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Sport-
Kërce tek: