ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Heshtja e Lornës" më 6 maj në Prishtinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
zero-hack

avatar

Numri i postimeve : 67
Join date : 12/04/2009

MesazhTitulli: "Heshtja e Lornës" më 6 maj në Prishtinë   Sun Apr 19, 2009 11:24 amFilmi "Heshtja e Lornës" i vëllezërve belgë Dardanne, në të cilin rolin kryesor e luan aktorja kosovare, Arta Dobroshi, do të shfaqet më 6 maj në kinemanë ABC në Prishtinë.

Në premierën e këtij filmi në Kosovë do të jenë të pranishëm edhe vetë regjisorët Jean – Pierre dhe Luc Dardenne, të cilët tashmë e kanë konfirmuar ardhjen e tyre.

Në premierë do të jenë edhe aktorët kosovarë, Arta Dobroshi dhe Alban Ukaj, përderisa disa aktorë të tjerë të huaj, të cilët po ashtu luajnë në këtë film ende nuk e kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre.

Menaxherja e kompanisë “Genci”, Miradije Vllahiu, ka thënë nëpërmjet telefonit “Express Live”, se që nga momenti i parë shfaqja e këtij filmi në Kosovë ka qenë dëshirë e kompanisë, por që një gjë e tillë ka qenë e pamundshme.

“Tani në këtë kohë kjo është arritur me shumë mund dhe përkushtim”, ka thënë Vllahiu.

Filmi “Heshtja e Lornës” deri tani është prezantuar në festivale të ndryshme, duke veçuar Festivalin e Kanës, në të cilin arriti të fitojë çmimin për skenarin më të mirë.

Me rolin e Lornës, Arta Dobroshi është bërë aktorja e parë kosovare e cila ka arritur të hyjë në konkurrencë për shpërblimin “aktorja më e mirë e Festivalit të Kanës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
"Heshtja e Lornës" më 6 maj në Prishtinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" për invalidët e luftës së Kosovës
» Në Filadelfia u promovua libri "Përjetë me ty" i autorit Ivzi Çipuri (1)
» Iren Papas: NË KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: VIP-
Kërce tek: