ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Abidal: Ribery është po aq i mirë sa Messi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BlendiI

BlendiI

Numri i postimeve : 55
Join date : 13/04/2009

Abidal: Ribery është po aq i mirë sa Messi Empty
MesazhTitulli: Abidal: Ribery është po aq i mirë sa Messi   Abidal: Ribery është po aq i mirë sa Messi Icon_minitimeSat Apr 18, 2009 10:57 am

Abidal: Ribery është po aq i mirë sa Messi F.0417091330858_m

Eric Abidal ka vazhduar refrenin e lëvdatave për superyllin e Bayern Munichut, Franck Ribery, duke e krahasuar atë me yjet e Barcelonës dhe duke shtuar se francezi do të ishte përforcim perfekt i skuadrës katalunase.
“Riberyn e njoh shumë mirë, por nuk i di qëllimet e tija për të ardhmen. Në çdo rast, mendoj se ai do të përshtatej shumë mirë në La Liga, ndërsa te Barcelona do të mund t’i shfaqte kualitetet e tij”.

“Ai është një lojtar i cili është në nivel të njëjtë me Messin, Henryn apo Eto’o... një lojtar i cili shumë lehtë mund të shënojë dhe t’i ndryshojë gjërat në ndeshje”, ka thënë mbrojtësi i Barcës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Abidal: Ribery është po aq i mirë sa Messi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Sport-
Kërce tek: