ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Mourinho fyen ikonën e Juves

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BlendiI

BlendiI

Numri i postimeve : 55
Join date : 13/04/2009

Mourinho fyen ikonën e Juves Empty
MesazhTitulli: Mourinho fyen ikonën e Juves   Mourinho fyen ikonën e Juves Icon_minitimeSat Apr 18, 2009 10:30 am

Mourinho fyen ikonën e Juves F.0417155704420_m


Trajneri i Interit, Jose Mourinho, e ka paralajmëruar Juventusin se të zgjedhurit e tij do të shkojnë në Torino për fitore, përkundër diferencës së madhe në pikë.
“Dëshirojmë fitore dhe nuk do të shkojmë atje për barazim. Më mirë do të më pëlqente që ta fitoj Kampionatin me diferencë sa më të lartë pikësh. Ne jemi të parët sepse jemi më të fortë se të tjerët dhe meritojmë ta fitojmë titullin”, ka thënë portugezi për “Sky Sport Italia”.

Më herët kapiteni i Juves, Alessandro Del Piero, deklaroi se nuk e ka zili Interin për suksesin që ka shfaqur në sezonet e fundit, ndërsa ‘njeriu i fjalëve’ nuk ka mundur të qëndrojë pa reaguar.

“Del Piero duhet t’ia ketë zili Interit për diferencën prej dhjetë pikësh që kemi nga skuadra e tij. Ai ka të drejtë të flasë për të kaluarën e tij. Ai ka bërë gjithçka për Juven, por turp për të që nuk e ka fituar Topin e Artë”, ka përfunduar Mourinho
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mourinho fyen ikonën e Juves
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: Sport-
Kërce tek: