ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kënga e West zgjidhet për të provuar NBA-në

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BlendiI

BlendiI

Numri i postimeve : 55
Join date : 13/04/2009

Kënga e West zgjidhet për të provuar NBA-në Empty
MesazhTitulli: Kënga e West zgjidhet për të provuar NBA-në   Kënga e West zgjidhet për të provuar NBA-në Icon_minitimeSat Apr 18, 2009 9:00 am

Kënga e West zgjidhet për të provuar NBA-në F.0416093949364_m


Singli i fundit i Kanye West, “Amazing”, është zgjedhur nga NBA (National Basketball Association) për të promovuar ndeshjet e ardhshme të play-offit të vitit 2009.
Videoja promotive e NBA Entertainment është lëshuar në internet sot në nba.com. Videoja tregon momente nga ndeshjet e kaluara të play-offit, të kombinuara me muzikën e reperit.

“Për disa dekada NBA ka pasur raporte të ngushta me industrinë e muzikës. Kjo është pjesë e lojës tonë, prezantimit, marketingut tonë. Ishte një rast klasik ku ne e dëgjuam këngën dhe e dinim se ishte perfekte për kampanjën tonë”, ka thënë një zyrtar i NBA-së.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kënga e West zgjidhet për të provuar NBA-në
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ..::| Entertaiment|::.. :: VIP-
Kërce tek: